Pavel Knajfl

Ahoj všem malým i velkým táborníkům,

jmenuji se Pavel Knajfl a jsem hlavní vedoucí a zakladatel Táboru Panda. Odmalička mě bavilo všelijaké organizování. S přibývajícím věkem jsem též zjistil, že se nejlépe cítím na dětském táboře. Spojením těchto dvou věcí bylo jasné, že se pro mě práce na dětském táboře stane srdeční záležitostí. 

Organizaci táborů se věnuji od roku 2005, kdy jsem začínal jako praktikant. Postupem času jsem se přes oddíláka, programového vedoucího a zástupce hlavního vedoucího vypracoval až k hlavasování.

V minulosti jsem spolupracoval
5 let s tábory na Malé Skále v Českém Ráji a rovněž 6 let s tábory OKO, v jižních a východních Čechách.

Vím, že kvalitní tábor dělají především schopní vedoucí, proto se snažím vždy vybrat jen ty, které osobně znám a vím, co od nich můžu čekat. Mám rád profesionální přístup, i proto je tým mých vedoucích z většiny tvořen pedagogy (učitelé, vychovatelé, trenéři mládeže …) ale i policisty. O bezpečnost a zdraví dětí potom pečují lékaři, medici, záchranáři či zdravotní sestřičky.

S dětmi řádíme, co to jde, zároveň se je snažíme rozvíjet po všech stránkách. Velký důraz klademe na budování pozitivního vztahu k pohybové aktivitě, přírodě ale hlavně k lidskosti a spolupráci mezi sebou. Bez pravidel a jasně stanoveného řádu to ale nejde. Věříme, že čím dříve se toto dětem stane vlastní, tím snadněji se potom budou orientovat ve světě dospělých. Uděláme pro to maximum.

Pracuji jako učitel na základní a střední škole. Zkušenosti mám i s výukou na Pedagogické fakultě. Ve volném čase rád sportuji, cestuji nebo se vzdělávám. Zajímám se o aktuální dění a školství nejen v České republice.

Největší radost mi dělá moje rodina.

S přítelkyní Alenkou

Moje kvalifikace:

  • Hlavní vedoucí dětského tábora dle požadavků MŠMT (2012),
  • Mgr. – Učitelství pro střední školy (2013),
  • Bc. – Pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovu a sport (2014),
  • Funkční studium pro ředitele škol (2017),
  • Mgr. – Sociální pedagogika (2018).
  • Ph.D. – Informační a komunikační technologie ve vzdělávání (2022)
  • Knajfl Pavel – doklady o vzdělání